2023-01-17 Komunikat RSzWiN ws. kontynuowania akcji protestacyjnej w 2023r.

Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki Związku Nauczycielstwa Polskiego podjęła decyzję o kontynuacji akcji protestacyjnej na rzecz wzrostu wynagrodzeń wszystkich grup pracowników uczelni i instytutów badawczych rozpoczętej w listopadzie 2021 r. Nasz protest zmusił rządzących do podjęcia pewnych działań, jednak są one zdecydowanie niewystarczające zarówno w odniesieniu do zobowiązań przyjętych w czasie wprowadzania ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, jak i w stosunku do poziomu inflacji.

całość komunikatu dostępna tutaj

Stanowisko Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki Związku Nauczycielstwa Polskiego w sprawie wynagrodzenia w szkolnictwie wyższym

całość komunikatu dostępna tutaj