Zaproszenie na szkolenie RSZWiN ZNP z zakresu mobbingu 13 marca i debatę dotyczącą nienauczycieli 20 marca

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

13 marca o godz. 17.00 Wiceprezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP Aneta Trojanowska zaprasza na szkolenie „Jak przeciwdziałać mobbingowi i dyskryminacji w uczelniach wyższych i placówkach badawczych?”

Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej na platformie MS TEAMS ZNP w zespole utworzonym do szkolenia.

Poprowadzi je będzie Michał Olesiak, prawnik, z 9-letnim stażem w Państwowej Inspekcji Pracy. W 2005 r. odbył aplikację administracyjną w Państwowej Inspekcji Pracy, w 2008 r. złożył egzamin sędziowski. Obecnie jest trenerem prawa pracy, a także członkiem rady programowej miesięcznika zajmującego się prawem pracy i wykładowcą prawa pracy na kilku uczelniach wyższych. Na bieżąco współpracuje z działami personalnymi pracodawców doradzając w obszarze prawa pracy. Od 2005 r. obecny na rynku szkoleniowym. W ramach obowiązków zawodowych występuje jako tzw. „ekspert zewnętrzny” w komisjach antymobbingowych. Wdrażał polityki antymobbingowe i antydyskryminacyjne u kilkudziesięciu pracodawców. Autor publikacji wydawanych nakładem Państwowej Inspekcji Pracy oraz ZUS.

Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy.

Główne zagadnienia to: Polityka/Procedury antymobbingowe i antydyskryminacyjne w uczelniach wyższych i placówkach badawczych, podstawy prawne działania Komisji Antymobbingowej, jej rola, uprawnienia, skład, sposób działania, i inne związane z tym zagadnienia.

_resized_1256x657_20240216_fb_niewidzialni

Serdecznie Was wszystkich na to szkolenie zapraszamy, zaproszenie jest kierowane nie tylko do Prezesów i Przedstawicieli ZNP, ale także do innych osób z Waszych związków, którzy są zainteresowani tą tematyką - będzie możliwość zalogowania się poprzez link do spotkania, który zostanie przesłany bezpośrednio przed szkoleniem.

Również 20 marca o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w debacie „ Nienauczyciele, nienaukowcy – niewidzialni pracownicy szkół wyższych i nauki”. Będzie to debata poświęcona kondycji szkolnictwa wyższego i nauki.

Debata odbędzie się stacjonarnie w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ale będzie transmitowana dla wszystkich na żywo na Facebooku RZSZWiN ZNP i kanale YouTube RSZWiN ZNP.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, informujcie o tym wydarzeniu w mediach społecznościowych, wydrukujcie plakaty i wykorzystajcie je do promowania naszej działalności w tym zakresie. Jeśli możecie wziąć udział stacjonarnie – bardzo serdecznie zapraszamy do Katowic, jeśli potrzebujecie pomocy logistycznej – dajcie znać.. Jeśli nie możecie przyjechać – połączcie się zdalnie.

Przekażcie linki do wydarzenia Waszym Członkom (przekażemy go w następnych mailach i uaktualnimy obecny post).

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, nasi przedstawiciele oraz media.