2023-03-21 Spotkanie związków zawodowych z Władzami Uczelni ws. podwyżek

Informujemy, że w dniu 21 marca 2023r. odbyło się spotkanie związków zawodowych z władzami Uczelni dotyczące podziału środków przyznanych przez MEiN na podwyżki wynagrodzeń pracownikom Uniwersytetu.

Połączone Prezydia Związku Nauczycielstwa Polskiego i NSZZ „Solidarność” podczas negocjacji przedstawiły propozycję kwotowego zwiększenia wynagrodzeń, równego dla wszystkich pracowników Uczelni.
Z uwagi na zdecydowany sprzeciw pozostałych dwóch związków, a szczególnie ZZ Lux Scientiae, poparliśmy propozycję JM Rektora, zgodnie z którą podwyżka ma być procentowa z gwarancją minimalnych kwot dla najniżej zarabiających.
Oznacza to, że osoby mające niskie uposażenia uzyskają wyższą podwyżkę swojego wynagrodzenia niż wynikałoby to z podziału procentowego.
Negocjacji wymaga jednak kwestia zaproponowanej kwoty minimalnej.
Rozumiejąc potrzebę podniesienia wynagrodzeń nauczycielom akademickim w grupie asystentów i innych nauczycieli oraz akceptując zaproponowaną dla nich kwotę minimalnego podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego brutto, uważamy równocześnie, że kwota ta w grupie pracowników NNA, posiadających wynagrodzenie zasadnicze brutto poniżej 4000 złotych powinna być zbliżona.
W wyniku negocjacji JM Rektor zadeklarował rozważenie propozycji naszych obu związków a po dokonaniu obliczeń zaproponowanie nowej kwoty minimalnej dla pracowników NNA.

Negocjacje trwają, następne spotkanie władz uczelni z przedstawicielami związków zawodowych odbędzie się 6 kwietnia 2023. O wynikach negocjacji będziemy Państwa informować na bieżąco.