2021-07-05 Partycypacja przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pozarządowych w zakresie stanowienia prawa

Uwaga!
Dokument który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

W dniach 29 – 30.06.2021r. w Warszawie w siedzibie RSzWiN odbyło się szkolenie w ramach projektu "Partycypacja przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pozarządowych w zakresie stanowienia prawa " zorganizowane przez OPZZ we współpracy z RSzWiN.
W szkoleniu z ZNP UEW uczestniczyli Wiceprezesi:  kol. Kinga Klonowska i kol. Krzysztof Malec.

Podczas szkolenia omawiane były kolejno tematy:
  1. Zmiany w prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem nowelizacji ustawy o związkach zawodowych
  2. Uprawnienia organizacji związkowych – autonomiczne źródła prawa pracy
  3. Rola mediacji w procesie sporu zbiorowego oraz źródła prawa pracy powstałem na podstawie przepisów ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych
  4. Negocjacje i komunikacja w procesie stanowienia prawa pracy
  5. Zarządzanie informacją i komunikacją w związku zawodowym
  6. Rozwój kompetencji liderskich związkowców
Również na szkoleniu Przewodniczący OPZZ kol. Andrzej Radzikowski przypomniał zebranym najważniejsze postulaty i oczekiwania pracowników, które Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od wielu lat formułowało.
Z postulatami można zapoznać się bezpośrednio z broszury OPZZ lub też odwiedzając stronę internetową OPZZ.

21_postulatow_slider

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z postulatami (link do strony).
21 postulatów zawiera syntetyczne komentarze ekspertów OPZZ.